Kniha:

DENNÍK OPATROVATEĽKY

Cesta do hlbín opatrovateľskej duše

Volám sa Marta Kluchová. Pracujem ako opatrovateľka seniorov v Rakúsku a vo voľnom čase rada cestujem, čítam a píšem. Som zberateľka príbehov- hlavne opatrovateľských. Rada ich čítam, ale aj píšem. Najskôr som písala sama pre seba, dnes už väčšinu toho, čo napíšem posielam do sveta. Verím, že tým môžem inšpirovať mnohé ženy, ktoré sa tak ako ja rozhodli neprijímať pasívne to, čo im osud nadelil, ale zobrať svoj život do vlastných rúk.
Marta Kluchová

Napísala som pre Vás príbeh o všetkom, čo som zažila a zažívam počas šiestich rokov opatrovania v Rakúsku a Nemecku.

Do knihy som dala moje osobné príbehy, zážitky a skúsenosti.

JE TÁTO KNIHA PRE VÁS?

Skúste si odpovedať na tieto otázky: 

Pracujete ako opatrovateľka?
Chystáte sa zmeniť svoj život a vyraziť za prácou do sveta?
Máte rada opatrovateľské príbehy?
Zaujíma Vás svet opatrovateliek a ich klientov?

A k tomu navyše máte rada/rád príbehy zo života?

Ak je odpoveď na niektorú z mojich otázok "ÁNO"...

POTOM ROZHODNE ČÍTAJTE ĎALEJ!

Ukážem Vám, že žena, pracujúca v cudzine, nemusí žiť iba polovičný život a čakať netrpezlivo na koniec pracovného turnusu.

KÚSOK Z MôJHO PRÍBEHU

Som samostatná a všestranná žena a matka dvoch úžasných mladých ľudí. Milujem rozmanitosť života, výlety, históriu, prírodu. Robím to, čo chcem a som vďačná za každý nový deň. Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice.
Som multifunkčná žena, žijúca dva plnohodnotné a zároveň rozdielne životy. Na Slovensku som mamou, v Rakúsku opatrovateľkou. Robí mi radosť prepájať tieto dva svety a žiť oba moje životy naplno. Nečakám na "až". Cestujem, čítam, píšem, vzdelávam sa, radujem sa zo života a ľúbim svojich blízkych. Ako v práci, tak i doma.

Pred pár rokmi som však bola klasický zamestnanec. Celý týždeň som sa tešila na víkend, aby som ho potom prežila v strese a depresii z toho, že rýchlo skončí a zase budem musieť otročiť v robote, ktorá ma nebavila. Rozhodla som sa to zmeniť.

Z MIESTA SOM SA POHLA AŽ PO ŠTYRIDSIATKE, S DLŽOBOU NA ÚČTE A SLABOU NEMČINOU

Dnes žijem striedavo vonku a doma a viem, že to bolo najlepšie rozhodnutie aké som kedy urobila. Vyriešila som si finančnú situáciu aj krachujúci život a viem, že kráčam dobrým smerom.

Vďaka práci v Rakúsku sa mi podarilo splatiť dlhy, naučila som sa po nemecky, plním si moje cestovateľské sny.
Pracujem iba šesť mesiacov v roku a druhých šesť mesiacov si užívam voľno, podľa svojich predstáv a mám pri tom aj čas na rodinu.

 Teraz   sa   mám   takto

ZAŽILA SOM VŠELIČO, DOBRÉ, AJ ZLÉ, VECI, KTORÉ BY SOM DOMA NIKDY NEZAŽILA.
VŠETKO, ČÍM SOM SI PREŠLA  VÁM PRINÁŠAM V TEJTO KNIŽKE.


ČO NÁJDETE V TEJTO KNIHE:

Príbehy, príbehy a zase len príbehy. Žiadna teória, ani suché návody, ako začať pracovať v zahraničí. Tie máte možnosť si prečítať v e-booku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY. Tento e-book je písaný čiste formou príbehu. Niečo ste už mali možnosť čítať na mojom blogu, v e-booku sú ale aj príbehy, ktoré medzi článkami na blogu nenájdete a ktoré som zatiaľ nikde inde neuverejnila.

Môj príbeh- na ceste k opatrovaniu

Ako som žila kedysi, ako žijem dnes

Praktické tipy na zvládnutie pobytu v cudzine

Rady a tipy, ako sa popasovať so smútkom za domovom, so strachom z nového, s rôznymi trápeniami začínajúcej, aj pokročilej opatrovateľky

Môj pohľad na život a prácu v zahraničí

Počas obdobia stráveného vo svete, som sa ocitla v rôznych situáciách, ktoré ma zaskočili a musela som ich riešiť. Vďaka mojej knihe Vás už tieto situácie neprekvapia a nezaskočia. Načo sa učiť na vlastných chybách? Už som ich urobila za Vás. 🙂

Príbehy z mojej opatrovateľskej praxe aj z môjho súkromného života

Vychádzam s kožou na trh a poodhalím Vám kúsok môjho súkromia

PRE KOHO JE KNIHA URČENÁ

  • Pre ženy BEZ VEKU, ktoré chcú vo svojom živote niečo zmeniť, zažiť.
  • Pre mladých ľudí, ktorí nemajú chuť drieť na Sk za slovenskú minimálnu mzdu- práca v rakúskej, alebo nemeckej rodine môže byť dobrá alternatíva na rozbeh do života.
  • Pre každého, kto už pracuje, alebo chce pracovať ako opatrovateľ/ka v zahraničí.
  • Pre každého, koho zaujíma život opatrovateliek a ich klientov.

ČO O KNIHE HOVORIA JEJ PRVÉ ČITATEĽKY

Sú knihy, ktoré sa mi čítajú ťažko. Čítam rada a veľa, tak už viem, že tieto knihy sú dobré. Autorku Martu Kluchovú čítam dlhšie, čiže vidím ako napreduje v ceste za plnením si svojich snov. My dve sme rovesníčky. Nikdy sme sa ešte osobne nestretli, ale spája nás práca. Podobne sme začínali v Nemecku a sme zhruba rovnako dlho v Rakúsku. Prácu opatrovateľky neprikrášľuje.Vidí realitu jasne. Knihu by som každej začínajúcej opatrovateľke doporučila ako povinné čítanie. Ľahšie sa im bude začínať a nemusia opakovať naše chyby. Učíme jedna druhú a mnoho nás naučia aj naši klienti. Teším sa na ďalšie e-booky, blogy a články. Knihu som dostala ako milý darček a nejaké si kúpim,aby som ich tiež darovala.
Jana BorzováOpatrovateľka seniorov
Hneď som si ju prečítala. Odporúčam ju aby si ju prečítala každá žienka ktorá chce ísť pracovať do zahraničia ako opatrovateľka.Podobné skúsenosti ma asi každá opatrovateľka. Táto práca je veľmi náročná nielen na fyzickú, ale na psychickú zaťaž. Preto by mali ženy sa viac podporovať, držať spolu aby na nich nemohli parazitovať nie len slovenské ale aj rakúske agentúry. Česť výnimkám. Keby viac žien malo odvahu zverejniť pravdivo svoje skúsenosti nie len tie neprijemne, zle, ale aj veselšie, nenadávali len medzi sebou ale ich zverejnili. Možno by sa aj u nás naše političky začali zaujímať ako s našimi ženami jednajú v zahraničí. Pretože veľa žien pri tej práci ma zdravotne problémy nie len fyzické, ale hlavne psychického rázu o čom sa vôbec nehovori a nerieši. Prajem vám všetkým hlavne veľa zdravia a dobrých klientov.
Pangrácová MilanaBývalá opatrovateľka
Martuška, prave som dočítala tvoju knižku na jeden dych. Veľmi pekne ĎAKUJEM. Niekoľko krát mi oči zaliali slzy dojatím. Krásna knižka plná hlbokých myšlienok, vďačnosti a otvorenosti. Pre mňa je nadčasová, pretože tvoje návody a rady do života sú univerzálne a môžu pomôcť každému, kto si prechádza náročným obdobím. Pre mňa si úžasná a života schopná žienka. Hltala som každé slovo. Knižka sa mi čítala s ľahkosťou. Je to akoby som bola s tebou na výlete, z ktorého mám veľa zážitkov. A aj keď nie som opatrovateľka, myslím si, že knižka osloví nejednu ženu. Veď skoro každá žena je doma niekomu opatrovateľku :-). Prajem si, aby takýchto dielok pribudlo v tvojej knižnici viac, aby som mohla byť ich čitateľkou. Ešte raz ďakujem.
Zdenka NémethováPsychologička, trénerka vzťahov www.zdenkanemethova.sk
Ďakujem pani Marte Kluchovej za jej príbeh v knihe Denník opatrovateľky. Čítala som knihu s otvorenou pusou a jedným dychom. Autorka citlivo a hlboko vyjadruje svoje stavy a pocity prepojené s emóciami, ktoré prežíva v okamihu odchodu za prácou do zahraničia. Pre matku a ženu sú tieto chvíle ťažké, povedala by som až srdcervúce. No sú v živote situácie, kde nie je inej možnosti riešiť finančnú situáciu v rodine. Obdivujem pani Martu, že dokázala veľkú vec a svojim príbehom dáva aj iným ženám motiváciu a inšpiráciu ako túto neľahkú životnú situáciu riešiť. Pani Marta vo svojom príbehu ukazuje aj na to, že aj zlé skúsenosti sú po čase prínosom. Ako odporca počítača pani Marta našla v ňom novú komunikačnú cestu k svojim blízkym a tiež skryté možnosti svojho osobného rozvoja. Vrelo odporúčam každému knihu Denník opatrovateľky, ako motiváciu a precítenie, čo prežívajú ženy pri tejto neľahkej práci. Túto knihu by mal prečítať povinne každý muž či partner ženy, ktorá vycestovala za prácou do zahraničia a tak pochopiť ako to je byť tak ďaleko od domova a rodiny.
Jana BakičováŽena, ktorá maľuje horúcim voskom a miluje život. www.janabakicova.sk / www.zena50plus.sk
Kniha Marty Kluchovej „Denník opatrovateľky. Cesta do hlbín opatrovateľskej duše“ je hodnotná svojím obsahom a príbehom. Je určená nielen pre opatrovateľky, ale aj pre ženy, ktoré sa opatrovateľkami chcú stať, zároveň však je potrebné dodať, že je veľmi pútavá aj pre čitateľa každodennosti. Autentickosť príbehu podčiarkuje jednotlivé hlbiny opatrovateľskej duše a po prečítaní knihy, ju zatvárate s pocitom, že Martu poznáte už dlho. Autorka v knihe popisuje pozitíva práce opatrovateľky, ale aj možné úskalia, obmedzenia, či rôzne jej determinanty. Poskytuje množstvo praktických rád ako zvládnuť dvojitý spôsob života v dvojtýždňových turnusoch. V texte odhaľuje svoje najtemnejšie pocity, keď je mimo domov a čitateľovi ponúka cenné rady ako sa s tým popasovať. Kniha obsahuje tiež motivujúce citáty a prevedie Vás po mestách, kde Marta pracovala. Je to zaujímavé a obohacujúce čítanie.
PhDr. Martina Lenhardtová, PhD.
Podtitul knihy "Cesta do hlbín opatrovatelskej duše" mě zpočátku zaskočil a netušila jsem, co si pod ním mám vlastně představit. Jakmile jsem však knihu začala číst, nešlo se od ní odtrhnout. Celý příběh jsem prožívala společně s Martou. Chvílemi jsem ji litovala, chvílemi jí fandila, protože dokázala opustit svoji komfortní zónu a jít do nečekaných těžkostí. Po celou dobu jsem ji ale nepřestala obdivovat. Pokud si chcete přečíst, jak to ve světě ošetřovatelek v zahraničí skutečně chodí, je to kniha právě pro vás.Pracuji s lidmi více než 20 let jako profesionální koučka, slyšela jsem stovky lidských příběhů. Ten Marty mě však hluboce zasáhl.
Mgr.Lenka Bílkováprofesionální mentorka a koučka www.lenkabilkova.cz
Marta Kluchová je výjimečná osobnost, před níž smekám. Dokázala se vzepřít osudu a najít cestu vedoucí k lepšímu životu pro sebe i pro své blízké. Při četbě jejího eBooku DENNÍK OPATROVATEĹKY Cesta do hlbín opatrovateĺskej duše mi vlhly oči a mrazilo mne v zádech. Mezi řádky jsem však vyčetla jednu významnou věc: kritiku společnosti, která skupině současných žen nedává šanci vychovávat své děti tak, jak by si představovaly a jak by bylo žádoucí. Těžká práce dělnic třísměnného provozu vychovává z těchto žen uštvané jedince, kteří nemají dostatek sil na svou mateřskou roli, ale nemají ani dostatek prostředků k zajištění potřeb své rodiny. Odejdou - li za prací do zahraničí, vzdávají se z části vlivu na výchovu svých dětí. To neprospívá ani jim samým, ani jejich rodinným příslušníkům a v důsledku ani celé společnosti. Práci Marty Kluchové, kdy radí začínajícím podnikatelkám, považuji za nadčasovou.
Pavla SoučkováZakladatelka projektu Rodinné hnízdo snů. www.pavlasouckova.cz , pavlasouckova.cz , http://pavlasouckova.cz
Knihu Denník opatrovatelky jsem si přečetla s velkým zájmem. Marta popisuje její denní práci pečovatelky o seniory v Rakousku a čtenářům se dostane hromada informací. Pro toho, kdo chce v Rakousku péči o seniory vykonávat, je kniha super průvodcem, jelikož Marta nám ukazuje klady, ale i zápory tohoto náročného povolání ze své vlastní zkušenosti. Je to příběh jedné statečné slovenské ženy, kterou životní okolnosti donutily učinit nelehkou změnu - opustit svůj domov, svoje děti a jít pracovat do zahraničí, aby svým dětem umožnila důstojný život, jelikož jak na Slovensku, tak v Čechách je tato náročná fyzická i psychická práce finančně totálně neoceněná.
Zdena LuksováUčitelka MŠ, Češka, žijúca v Kanade
Byla jsem moc zvědavá na knížku Marty Kluchové už proto, že jsem sama několik let pracovala jako pečovatelka dětí a seniorů v Anglii. Jsem nadšená, jak se autorce povedlo skloubit své vlastní zážitky a emoce s reálnými radami těm, které by se chtěly pustit do podobného dobrodružství. V knize vás čeká mega dávka inspirace a nakopnutí na cestě k lepšímu životu. Knihu doporučuji pořídit všem, nejen budoucím opatrovatelkám, kteří chtějí změnit svůj život a potřebují dodat sebedůvěru, poradit pár fíglů na překonání strachů a obav z neznámého nebo se dozvědět více o životě v Rakousku a Německu. Jde o upřímnou zpověď jedné obyčejně neobyčejné ženy.
Adéla KubešováNAVIGÁTORKA DO ANGLIE A ZA OVLÁDNUTÍM ANGLIČTINY www.adelakubesova.cz
Úprimne, nemám žiadne skúsenosti s opatrovateľstvom. No niečo máme s autorkou predsa spoločné. Pracujem v zahraničí. Pri čítaní knihy som neraz našiel spoločné myšlienky. No túto cestu sme si vybrali sami, takže nie je namieste si sťažovať. Ale späť ku knihe. Zaujala ma najmä tým, že je písaná naozaj od srdca. Skutočný príbeh jednej ženy, ktorá nám hovorí, že keď sa chce, tak sa dá naozaj všetko. A ja Marte Kluchovej ďakujem za jej príbeh 🙂
Marián Dyno Buričwww.dynoburič.sk
Kniha Marty Kluchové "Denník opatrovatelky - cesta do hlbín opatrovatelskej duše" mne nadchla od prvního řádku a nemohla jsem se od ní odtrhnout až do konce. Doporučila bych ji jako povinnou četbu pro všechny ženy, které zvažují rozhodnutí začít s touto důležitou, ale nesmírně náročnou profesí. S Martou máme společný dlouhodobý pobyt za hranicemi a péči o klienty daleko od našich domovů. Tím ale veškerá podobnost končí. Jak se dozvíte v Martině e-booku, péče o seniory vyžaduje obrovské množství mentální a fyzické energie, stejně tak i pořádnou dávku odvahy a odhodlání. Autentické příběhy ze života dodávají knize hloubku a díky nim si budete moct představit, jak to v této profesi chodí. Cítím k Martě velký obdiv za to, že do toho šla a přes všechny překážky se jí podařilo vybudovat si spokojený život pro sebe a pro svou rodinu. Fotografie a tipy na výlety jsou pomyslnou třešničkou na dortu u této výjimečné knihy. Pokud o této práci uvažujete, není nad to si přečíst reálné zkušenosti ze života a poučit se z kroků někoho, kdo už tu cestu prošel před vámi. Takovou průvodkyní vám může být právě Marta a její e-book i další tvorba. Děkuji za inspiraci, Marto!
Dagmar SučováPrůvodkyně, delegátka a nadšená propagátorka dlouhodobého pobytu v zahraničí, druhým domovem na Kapverdách. Facebook: Sny se plní

PRIPRAVILA SOM PRE VÁS AJ BONUS, KTORÝ DOSTANETE AKO DARČEK


BONUS: DENNÍK OPATROVATEĽKY vo formáte PDF- elektronickej

Svoju knihu môžete čítať aj v počítači. Elektronická kniha má oproti papierovej knihe tú výhodu, že ju pre Vás môžem stále vylepšovať a pridávať do nej nové, hodnotné informácie, či kapitoly.
Kedykoľvek eBook aktualizujem, prerobím, vylepším, pošlem Vám jeho vynovenú verziu ZDARMA.


KNIHA DENNÍK OPATROVATEĽKY STOJÍ V AKCII

9 eur

Do tejto knihy som dala mnoho energie a času. Vydať knihu sama, bez podpory vydavateľstva nie je jednoduchá cesta a vyžaduje si investovať nie len čas a energiu, ale aj financie. Pracujem ako opatrovateľka a mám aj vlastnú rodinu, ktorej sa chcem venovať. Knihu som písala po nociach, zabúdala som jesť a spať, zháňala som si informácie, bojovala s úradmi, aj s technickými nastaveniami. Dala som do nej kus samej seba. Ku knihe dávam zdarma aj hodnotné bonusy ktoré som tvorila pol roka.  Preto má pre mňa táto kniha oveľa vyššiu hodnotu, než je cena, ktorú som určila. Verím, že kniha bude mať hodnotu aj pre Vás.

Objednajte si svoju
knihu ešte DNES!.

Po kliknutí na tlačidlo budete presmerovaní na objednávkovú stránku, kde nájdete obsah knihy a objednávkový formulár. Vzhľadom na to, že pracujem v zahraničí, dodacia lehota je 2 týždne. Pokiaľ ma Vaša objednávka zastihne doma, knihu Vám odošlem ihneď. Kliknite na tlačítko a objednajte si knihu.