Dodržiavate dôležitú vec, ktorá môže rozjasniť naozaj každý deň? Že akú?  NEBERTE SI NIČ OSOBNE. To čo si ostatní o vás myslia, alebo rozprávajú, nemá s vami nič spoločné. Keď vás niekto neznáša, pravdepodobne je to človek, ktorý neznáša celý svet, vrátane seba. Svoj hnev si ten človek bude nosiť všade so sebou. Preto neplytvajte vašou energiou, skúste pochopiť, že to nie je o vás. Každý z nás má svoje starosti, úskalia, ktoré ho prenasledujú životom. Keď si to prestanete brať osobne, môžete si bez starostí užívať každý deň - jednoducho a bez námahy.


V šťastí nestrácaj rozvahu.

V nešťastí nestrácaj pokoj...


Naučiť sa hovoriť "nie" bude spočiatku obtiažne, pretože si vaše okolie už zvyklo na vaše "áno". Prvý krok je vždy najťažší. Je pravdepodobné, že sa na vás ľudia rozhnevajú, až niečo prvýkrát odmietnete. S takýmito reakciami sa stretáva každý, kto sa učí hovoriť nie. Pamätajte si, že je najdôležitejšie nevyhovárať sa, pretože inak vám tá druhá strana určite všetko vyhovorí. Svoje NIE dajte najavo krátko a jasne. "Nie, to nemôžem. Už nie. Nie toto už nikdy nebudem robiť." Prirodzene, že toho druhého rozhneváte, ale to nie je vaša starosť. Je to jeho hnev a s vami nemá nič spoločného. Nezabudnite si povedať: KEĎ TEBE HOVORÍM NIE, HOVORÍM SEBE ÁNO.

Z knihy SILA ŽENY od Luise Hay


Kniha:

DENNÍK OPATROVATEĽKY

Cestujete do zahraničia, ostávate na turnusy a pracujete 24 hodín denne? Máte pocit, že vaša práca je psychicky náročná a vyčerpávajúca? Cítite sa unavená a obávate sa budúcnosti?
ROZUMIEM VÁM!
Aj ja som Opatrovateľka.
Aj mne býva smutno za rodinou, deťmi, priateľmi. Aj ja občas plačem v noci do vankúša.

Som žena ako vy. Na Slovensku mama, v Rakúsku opatrovateľka, žijúca cudzí život.

V tejto knihe nájdete mnohé opatrovateľské zážitky, myšlienky, smútky aj radosti. Nazrite do knihy a ja vám sľubujem, že so mnou budete plakať aj sa smiať a že sa v nej mnohé nájdete.