Toto je priestor

pre VÁS

a VÁŠ  opatrovateľský príbeh

Každá opatrovateľka by mohla písať príbehy. Naša práca je krásna, no nedocenená a často krát aj nepochopená. Preto o nej treba písať. Opatrovateľstvo je najhoršie platené odvetvie a to nie len u nás, ale aj v západných krajinách, preto tam robia opatrovateľky väčšinou ženy z východného bloku.  Čím viac opatrovateliek napíše a pošle do sveta svoj príbeh, tým viac sa o nás bude vedieť a tým skôr sa bude môcť v tejto profesii niečo zlepšiť.

Pracujete, alebo ste pracovali ako opatrovateľ/ka? Máte svoj opatrovateľský príbeh, o ktorý by ste sa chceli podeliť? Napíšte mi svoj príbeh a zašlite na email.

Rada Váš príbeh uverejním na blogu, aj s Vašim menom, alebo anonymne, ako si budete želať.

Kontaktuje ma na email: marta.kluchova@gmail.com , kde mi môžete písať prípadné otázky k publikovaniu článku. Odpoviem Vám emailom do 48 hodín.


ČO SOM ZAČ A PREČO CHCEM VÁŠ VÁŠ PRÍBEH?

 

Som opatrovateľka a zberateľka príbehov, hlavne tých opatrovateľských. Od malička rada čítam a milujem skutočné príbehy, napísané životom. Od kedy pracujem ako opatrovateľka seniorov zahraničí, často sa stretávam so skresleným a povrchným názorom na opatrovateľky.

Mojim cieľom je ukázať ľuďom, že nie sme bezcitné ženy, ktoré opúšťajú vlastné rodiny iba k vôli vidine peňazí, ale že sme citlivé žienky, so svojimi radosťami aj trápeniami, často v zahraničí trpiace smútkom za domovom a za vlastnou rodinou. Každá máme svoj príbeh a svoje dôvody, prečo sme odišli robiť do zahraničia. Pre niektoré z nás to bola jediná možnosť, ako dôstojne prežiť a zabezpečiť seba svoju rodinu. Naše príbehy nie sú vystlané ružami a naše cesty nie sú jednoduché.

Chcela by som tieto príbehy zviditeľniť, ukázať svetu a možno aj trošku niektorým ľuďom otvoriť oči. 


Vaše príbehy k nahliadnutiu TU


Viera Lukáčová

Lekár lieči, Boh uzdravuje

Nemala som na ružiach ustlané, no napriek tomu, čo všetko som prežila, som veselý človek, ktorý sa snaží na tie zlé veci zabudnúť, vymazať z myšlienok a myslieť na niečo pekné, čo som prežila, aj neprežila, čo by som chcela prežiť. Ja tomu vravím pozitívne myslenie... Pokračovanie článku TU


Marta Péková

Deduško

Na stanici po vystúpení z vlaku hľadám mladú dámu, moju striedačku. Podľa fotky na fb by mala byť blond. Už ma zbadala a máva na mňa. Zvítali a hlavne zoznámili sme sa. Pýtam sa na všetko, čo s touto prácou súvisí. Ešte sme trochu pocestovali autobusom a boli sme v cieli... Pokračovanie príbehu TU


Alena Repčák

Slovenská opatrovateľka na dovolenke 1.časť

Celý článok TU

Opatrovateľka na dovolenke 2. časť

Opatrovateľka na dovolenke- Galeje v Ľubici 3.časť


Andrea Chovanová

Zážitky opatrovateľky v Nemecku

Po 15 hodinovom cestovaní sme konečne dorazili do cieľa, k mojej prvej rodine. Bola som veľmi unavená, ale vtedy som to vôbec necítila. Zvedavosť a všetky tie pocity, ktoré všetky opatrovateľky veľmi dobre poznajú, ma prebudili... Pokračovanie TU


Opatrovateľ Paľo

Život to napísal sám pre mňa- Zo života opatrovateľa

1. časť TU

3 časti


Opatrovateľka Anička

Ako opatrovateľka prácu hľadala a lásku našla

Príbeh si prečítajte TU


Ďalšie nájdete na blogu: www.martakluchova.sk


 TEŠÍM SA NA VAŠE PRÍBEHY 🙂