Kniha, ktorá mení životy

Presne pred dvoma rokmi som si kúpila knihu. Dopriala som si ju ako vianočný darček sama sebe, netušiac, akú víchricu spôsobí v mojom, pomerne nudnom živote. Už sa presne nepamätám, ako a kde som na knihu natrafila, pravdepodobne mi padla do očí reklama na facebooku a upútal ma názov- Podnikání z pláže.

12301776_10201295683390420_2098970528294829330_n

PODNIKÁNÍ Z PLÁŽE… práca snov, po ktorej túži snáď každý. Môcť byť kdekoľvek na svete a  ako dlho chcem, robiť len to čo sa mi chce a čo ma baví, no kto by po tom netúžil.

Vtedy som ešte autorku nepoznala, vôbec som netušila, kto to je nejaká Stáňa Mrázková. Ale to slovné spojenie “podnikanie z pláže” mnou riadne zarezonovalo.

Knihy milujem od malička a nikdy neľutujem dať peniaze za dobrú knihu a táto bola pre mňa lákavou návnadou. Tak som si ju obstarala a vianočné sviatky som strávila čítaním a snívaním o mojom vlastnom podnikaní.

Pohltil ma príbeh autorky- úspešnej podnikateľky, ktorá sa živí predajom vlastných eBookov na internete, cestuje po celom svete a je slobodná. Ale vždy to tak nemala. Stáňa bola kedysi vystresovaná matka, prežívajúca bez peňazí, bez lásky, bez čohokoľvek, na čo by sa dalo tešiť.

Tak trocha som v tomto príbehu videla sama seba. Teda hlavne v tej prvej časti o frustrovanej žene, ktorá sa nenávidela a mala pocit, že jej život nemá žiadny zmysel.

Do slova som zhltla Stánin príbeh aj príbehy ďalších úspešných internetových podnikateľov, obyčajných ľudí, ľudí ako ja, ktorí však nezostali pri snívaní, ale sa pustili do akcie. Bez akejkoľvek záruky, že to bude fungovať. V čom boli títo ľudia iní, ako ja, iní ako Vy, iní, ako ktokoľvek? V tom, že nezostali sedieť na gauči, čítať knihy a snívať, ale sa zdvihli a začali konať.

Táto kniha mi v mnohom nastavila zrkadlo. Zrazu mi došlo, že nesplniteľné sny neexistujú a že nemá význam zostať trčať na tom pomyselnom gauči, mysliac si, že žiť život podľa vlastných predstáv, je dopriaty iba vyvoleným. Zrazu som si uvedomila, že ak sa z toho gauča nezdvihnem a niečo neurobím, zostanem na ňom už navždy.

Stánina kniha bola pre mňa prvým impulzom kúpiť si jej vzdelávací kurz a začať sa učiť. Na začiatku bola kniha.

Dnes Stáňa nie len predáva eBooky, ale svojich študentov aj učí, ako založiť a spravovať webové stránky a ako krok za krokom nastaviť svoje internetové podnikanie a ja ju so záujmom sledujem a učím sa od nej.

KDE SOM BOLA PRED DVOMA ROKMI A KDE SOM DNES

Pred trištvrte rokom som vedela iba zapnúť a vypnúť počítač, poslať email a občas niečo lajknúť, alebo zdielať na facebooku.

Dnes sama tvorím webové stránky, píšem články na môj blog, píšem eBooky, vyrábam 3D obrázky, budujem si databázu čitateľov, spravujem 3 fanúšikovské stránky, z ktorých jedna má už cez 2o00 fanúšikov, mám vlastnú facebookovú skupinu, tri eBooky a niekoľko úspešných článkov.

12063528_10201118830809216_382766412496970761_n

Písali o mne v časopise, uverejnili mi článok na ŽENY ŽENÁM. Učím sa natáčať a strihať videá na youtube. Stále študujem a stále sa mám čo učiť a veľmi ma to baví.

Za dva roky som sa naučila veľa nového a všetko som si nastavovala úplne sama, pod láskavým vedením skvelej učiteľky.

Spoznala som zaujímavých ľudí, ktorí rovnako, ako ja milujú internet a mala som možnosť sa zoznámiť aj so samotnou autorkou knihy a kurzu- Stáňou. Je to veľmi inšpiratívna a múdra žienka.

Za necelé dva roky som ušla obrovský kus cesty a môjmu životu to dalo nový rozmer. Mám veľa plánov do budúcna a teším sa, čo všetko ešte vytvorím, čo sa naučím a kam ma to posunie.

Je to super jazda, na začiatku ktorej bola jedna inšpiratívna kniha. Ďakujem, Stáňa, že si ju napísala.

Marta Kluchova
Som virtuálna asistentka a opatrovateľka v domácom prostredí. Milujem moju rodina a malého synka, ktorého som dostala do daru v pokročilom veku. Niekoľko rokov som pracovala ako opatrovateľka seniorov v Nemecku a Rakúsku a preto dôverne poznám starosti aj radosti turnusových opatrovateliek. Mám rada cestovanie, knihy, písanie... Som zberateľka príbehov - hlavne opatrovateľských. Nemám rada stereotyp, zmena je pre mňa život, prijímam výzvy na vzdory strachu a som vďačná za každý nový deň. Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>

Kniha:

DENNÍK OPATROVATEĽKY

Cestujete do zahraničia, ostávate na turnusy a pracujete 24 hodín denne? Máte pocit, že vaša práca je psychicky náročná a vyčerpávajúca? Cítite sa unavená a obávate sa budúcnosti?
ROZUMIEM VÁM!
Aj ja som Opatrovateľka.
Aj mne býva smutno za rodinou, deťmi, priateľmi. Aj ja občas plačem v noci do vankúša.

Som žena ako vy. Na Slovensku mama, v Rakúsku opatrovateľka, žijúca cudzí život.

V tejto knihe nájdete mnohé opatrovateľské zážitky, myšlienky, smútky aj radosti. Nazrite do knihy a ja vám sľubujem, že so mnou budete plakať aj sa smiať a že sa v nej mnohé nájdete.

Komentáre