Za čo vďačím roku 2015

Mnohí to stihli ešte pred Vianocami. Bilancovanie. Mne sa do toho veľmi nechcelo. Chýbala mi tá správna niť, ktorú potiahnem a rozmotám klbko spomienok. A nechcelo sa mi otvárať staré rany. No uvedomila som si, že rany treba otvoriť a vyčistiť, inak „hnis nevytečie“ a rana sa bude len ťažko a pomaly hojiť.

Rok 2015 mi veľa dal aj vzal. Vďaka mojej najivite a neskúsenosti som pár krát tvrdo „padla na hubu“. A rany som si lízala niekoľko mesiacov a ešte aj dlho budem. Ale už tak veľmi nebolia. A ja som silnejšia, odolnejšia a múdrejšia. Ďakujem za tieto bolestivé lekcie. Každá chyba, ktorú som urobila ma niečo naučila a posunula ma ďalej.

A teraz to pekné a dobré, za čo som roku 2015 vďačná.

Milý 2015- ty 🙂

Ďakujem Ti za to, že som mohla naďalej zotrvať v mojej skvelej práci u najlepšej šéfky na svete. Ďakujem za milé peniaze, ktoré som zarobila, aj za tie, ktoré som ( nie vždy rozumne) utratila. Ďakujem za čas, ktorý mi bolo umožnené využiť slobodne a podľa vlastného uváženia.

Ďakujem za skvelé, hodnotné vzdelávacie kurzy a za všetko, čo som sa v nich naučila. Viem, že z nich budem čerpať mnoho rokov.

12510482_10201391873435111_6364724139116651659_n

Ďakujem za moje webové stránky, ktoré som sa naučila sama vytvárať a na ktorých mám vlastný priestor, vyjadriť svoje myšlienky. Vďaka za moje tri eBooky a 27 článkov, ktoré som doteraz napísala. A obrovská vďaka za mojich milých čitateľov a za milé a pozitívne ohlasy na články a eBooky. Ďakujem za inšpiráciu a tvorivého ducha.

Som veľmi vďačná za natáčací deň na Samsare u Brna, ktorý bol veľkým prekročením mojich vnútorných hraníc, keďže som musela prekonať samu seba, aby som vôbec niečo dokázala povedať pred kamerou.

12063528_10201118830809216_382766412496970761_n

Ďakujem za článok v Evite a tiež za fotenie do časopisu, ktoré som si veľmi užila. Ďakujem za výlety do Halstadtu, Lunzu, Budapešti, Florencie a Cinque Terre.

Ďakujem za nové knihy, ktoré som prečítala. Za všetky spomeniem knihu 17 tváří ženy a knihu Podnikání z pláže. Ale aj mnohé ďalšie, ktoré obohatili moju domácu knihovničku a spríjemnili moje večery.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Som vďačná za nové filmy, ktoré som videla. Spomeniem film Nedotknuteľní a film Domácí péče. Ale aj ďalšie filmy, mnohokrát videné a stále neopozerané, ako moje obľúbené Pelíšky, alebo Líbáš jako Búh a tiež všetky tradičné vianočné rozprávky. Ďakujem za piesne. Nové, aj stokrát počuté a stále neopočúvané. Potešili moje uši a obohatili dušu.

Ďakujem za horúce leto, ktoré som mohla tráviť pri vode. Aj za to, že mi bolo umožnené tohtoročný Silvester tráviť síce pracovne, ale napriek tomu s mojou dcérou, ktorá ma prišla do práce navštíviť. Vďaka za Vianoce v kruhu rodiny.

Ďakujem za pevné zdravie, za rodinu, za moje deti, za strechu nad hlavou a jedlo na stole. Ďakujem za prírodu okolo a za život v mieri. Ďakujem za môj život, so všetkým, čo mi prináša. Rok 2015 pre mňa nebol vždy iba veselý a štedrý, ale som vďačná za všetko, aj za slzy a smutné chvíle. Aj tie patria k životu.

A Ty, milý 2016- ty, aj Tebe ďakujem. Za všetko, čím ma obdaríš. Už teraz sa teším na všetko krásne a dobré, čo mi prinesieš. Sama sebe a všetkým ľuďom želám pokoj na duši, pevné zdravie, veľa lásky, hojnosť všetkého dobrého a mnoho dôvodov na úsmev.

Rok 2016, prosím, buď najlepší v mojom doterajšom živote. ĎAKUJEM! 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

12006101_903182709728115_507413835518935285_nhardcoverjacket_300xNaN (3)hardcoverjacket_300xNaNhardcoverstack_300xNaN (3)

Marta Kluchova
Som virtuálna asistentka a opatrovateľka v domácom prostredí. Milujem moju rodina a malého synka, ktorého som dostala do daru v pokročilom veku. Niekoľko rokov som pracovala ako opatrovateľka seniorov v Nemecku a Rakúsku a preto dôverne poznám starosti aj radosti turnusových opatrovateliek. Mám rada cestovanie, knihy, písanie... Som zberateľka príbehov - hlavne opatrovateľských. Nemám rada stereotyp, zmena je pre mňa život, prijímam výzvy na vzdory strachu a som vďačná za každý nový deň. Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>

Kniha:

DENNÍK OPATROVATEĽKY

Cestujete do zahraničia, ostávate na turnusy a pracujete 24 hodín denne? Máte pocit, že vaša práca je psychicky náročná a vyčerpávajúca? Cítite sa unavená a obávate sa budúcnosti?
ROZUMIEM VÁM!
Aj ja som Opatrovateľka.
Aj mne býva smutno za rodinou, deťmi, priateľmi. Aj ja občas plačem v noci do vankúša.

Som žena ako vy. Na Slovensku mama, v Rakúsku opatrovateľka, žijúca cudzí život.

V tejto knihe nájdete mnohé opatrovateľské zážitky, myšlienky, smútky aj radosti. Nazrite do knihy a ja vám sľubujem, že so mnou budete plakať aj sa smiať a že sa v nej mnohé nájdete.

Komentáre