11 múdrych uvedomení, ktoré som si priniesla z výletu

Asi pred rokom som si dopriala deň v krásnej stovežatej Prahe. Túžila som po tom už dávno a mohla som sa vybrať len tak na výlet, ale čakala som na tú správnu príležitosť. A tá prišla s workshopom Terezky Kramerovej na tému hojnosť.

Pobudla som tam jeden jediný deň, medzi dvoma nocami – strávenými v autobuse. Niekto by možno povedal, že to je málo, ja som si však z tohoto výletu, v spoločnosti úžasných múdrych žien, odniesla naozaj veľa. Obohatilo ma o mnoho uvedomení, o ktorých som síce vedela, ale potrebovala som si ich pripomenúť a potvrdiť.

 

A niektoré z nich by som s vami rada zdieľala.

 

1. Šťastie sa neskrýva v peniazoch.

Čím viac človek má, tým viac minie a ak nedokáže byť šťastný s tým, čo má, tu a teraz, pravdepodobne sa mu to nepodarí, ani keby naraz vyhral, alebo iným spôsobom získal veľkú sumu peňazí. Isté veci sa príchodom peňazí uľahčia, to je pravda, ale počiatočný pocit šťastia rýchlo vyprchá, pretože to sa skrýva inde.

 

2. Všetci sme súčasťou jedného veľkého obrazu. 

A každý dielik toho obrazu je rovnako dôležitý. Je to ako keď vyberiete jeden dielik puzzle. Bude tam chýbať. Nikdy by ste nemali podliehať dojmu, že nie ste pre tento svet dôležitý.

 

3. To, čo viem ja, pomôže iným a čo vedia iní, pomôže mne a ďalším ľuďom.

Každý človek dokáže niečo, čím môže obohatiť svet, urobiť ho lepším, alebo krajším. Poslania sa prepletajú a všetky sú dôležité.

 

4. Cesta bez prekážok neexistuje.

Na každej ceste, ktorou idete sa nejaké tie prekážky nájdu, ale dajú sa prekonať, ak nestratíte z očí svoj cieľ.

 

5. Naša Zem je krásna a dobrá a máme obrovské šťastie, že na nej žijeme. Chráňme si ju.

 

6. Prajte a bude vám priané.

Len keď doprajete iným, bude aj vám dopriate, lebo čo človek dá, to dostane

 

7. Všetko, čo robíte, (ak je robené s dobrým zámerom), vesmír podporí.

 

8. Na svete je dosť hojnosti pre každého.

Ak vám pribudne, neznamená to, že niekomu inému automaticky ubudne. Naučte sa s vďačnosťou prijímať.

 

9. Neexistuje menej a viac dôležité poslanie.

Všetky sú rovnako dôležité, ak sa robia s dobrým zámerom.

 

10. Čo si kto o mne pomyslí je iba jeho vec. Mňa sa to netýka.

 

11. Svoj poklad nájdete, ak budete dôverovať sebe, svojej intuícii a tomu, čo cítite vo svojom vnútri ako správne.

Toto bolo pre mňa asi najväčšie uvedomenie dňa. Jedným z cvičení, ktoré sme robili bolo, nájsť ukrytú mincu. Bez akýchkoľvek indícií, iba na základe nacítenia sa a počúvania vlastnej intuície. Moja prvá myšlienka bola, že to nedokážem, čím som si to vlastne privolala, lebo čomu veríte, to sa stane pravdou.

Čomu veríte, to sa stane pravdou.

Ale povedala som si, že to skúsim a stalo sa mi to, že úplne prvá myšlienka, kde by minca mohla byť, bola tá správna. Lenže ja som ju neposlúchla. Poslúchla som svoj zdravý rozum, ktorý mi hovoril, že to je predsa blbosť a tam to určite nebude. A tak som sa vybrala hľadať úplne inde a samozrejme, svoj poklad som nenašla, resp. našla, ale oveľa neskôr, než keby som počúvala, čo mi našepkávala moja intuícia. Bola to pre mňa veľká lekcia v tom, že si mám viac veriť a menej počúvať zdravý rozum = strach.

 

 

No a trošku sme aj čarovali, aby boli všetky bytosti na svete šťastné 🙂 jedli sme, tancovali sme, zdieľali sme navzájom svoje sny a plány, priali sme si a žehnali si navzájom.

Vzala som na stretnutie aj moju knižku a kamarátky ju za znenia gongu požehnali a popriali jej, aby svojim čitateľkám prinášala radosť a úžitok. Tak verím, že to tak je a bude aj naďalej 🙂

 

Marta Kluchova
Som virtuálna asistentka a opatrovateľka v domácom prostredí. Milujem moju rodina a malého synka, ktorého som dostala do daru v pokročilom veku. Niekoľko rokov som pracovala ako opatrovateľka seniorov v Nemecku a Rakúsku a preto dôverne poznám starosti aj radosti turnusových opatrovateliek. Mám rada cestovanie, knihy, písanie... Som zberateľka príbehov - hlavne opatrovateľských. Nemám rada stereotyp, zmena je pre mňa život, prijímam výzvy na vzdory strachu a som vďačná za každý nový deň. Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>

Kniha:

DENNÍK OPATROVATEĽKY

Cestujete do zahraničia, ostávate na turnusy a pracujete 24 hodín denne? Máte pocit, že vaša práca je psychicky náročná a vyčerpávajúca? Cítite sa unavená a obávate sa budúcnosti?
ROZUMIEM VÁM!
Aj ja som Opatrovateľka.
Aj mne býva smutno za rodinou, deťmi, priateľmi. Aj ja občas plačem v noci do vankúša.

Som žena ako vy. Na Slovensku mama, v Rakúsku opatrovateľka, žijúca cudzí život.

V tejto knihe nájdete mnohé opatrovateľské zážitky, myšlienky, smútky aj radosti. Nazrite do knihy a ja vám sľubujem, že so mnou budete plakať aj sa smiať a že sa v nej mnohé nájdete.

Komentáre