Máš svoju cenu

Bol raz jeden majster sochár. A bol raz aj jeden bohatý muž. Bohatý muž si dal u majstra sochára vyrobiť sochu. Majster sochár pracoval mnoho dní a nocí a dal si veľmi záležať. Socha sa podarila a bola nádherná. Ale bohatému mužovi sa zdala príliš drahá

 

„Prečo je taká drahá?“ Pýtal sa bohatý muž. „Pretože je nádherná. A jedinečná. Nikto iný ti takú krásnu sochu nevytvorí.“ Odpovedal majster sochár.

„Ano, je nádherná, naozaj sa ti veľmi vydarila, ale aj tak je drahá.“ Na to dal majster sochár sochu vyniesť na vežu kostola a povedal bohatému mužovi. „Poď so mnou a pozeraj sa!“

 

Vyšli teda spolu na vežu a keď na sochu zasvietilo slnko, začala krásne žiariť a odrážať slnečné svetlo. „Pozri, aká je krásna, ešte stále sa ti zdá byť drahá?“ Spýtal sa majster sochár bohatého muža. „Áno, máš pravdu, tá socha je skutočne veľmi krásna. Ale aj tak je drahá“ Povedal bohatý muž.

 

Na to sa majster sochár nahneval a zhodil sochu dolu z veže. Socha sa rozbila na márne kúsky a bohatý muž začal plakať. „Prečo si to urobil? Ja som tú sochu chcel! Prosím ťa, urob mi takú nádhernú sochu znova, dám ti za ňu dva krát toľko, ako si pýtal!“

Ale majster sochár sa otočil a odišiel. Márne za ním bohatý muž volal, márne prosil, plakal. Majster sochár sa nedal obmäkčiť a nikdy už bohatému mužovi nijakú sochu nevytvoril. A nikto iný mu už podobnú sochu nedokázal vyrobiť.

Tento príbeh sa naozaj stal. Nech je poučením pre všetkých, ktorí si neveria a boja sa vypýtať si za svoju prácu adekvátnu odmenu.

AK SVOJU HODNOTU NEVIDÍTE VY SAMI, NEUVIDÍ JU VO VÁS ANI NIKTO INÝ.

Nikdy sa pred nikým neponižujte. Nikdy si neprestaňte veriť. A nikdy nepracujte pod svoju cenu. Ani keby vám hovorili, že to čo robíte je drahé a že to nestojí za nič. Verte si! A buďte trpezliví. Oplatí sa počkať na tých, ktorí vás dokážu oceniť.

Marta Kluchova
Som virtuálna asistentka a opatrovateľka v domácom prostredí. Milujem moju rodina a malého synka, ktorého som dostala do daru v pokročilom veku. Niekoľko rokov som pracovala ako opatrovateľka seniorov v Nemecku a Rakúsku a preto dôverne poznám starosti aj radosti turnusových opatrovateliek. Mám rada cestovanie, knihy, písanie... Som zberateľka príbehov - hlavne opatrovateľských. Nemám rada stereotyp, zmena je pre mňa život, prijímam výzvy na vzdory strachu a som vďačná za každý nový deň. Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>

Kniha:

DENNÍK OPATROVATEĽKY

Cestujete do zahraničia, ostávate na turnusy a pracujete 24 hodín denne? Máte pocit, že vaša práca je psychicky náročná a vyčerpávajúca? Cítite sa unavená a obávate sa budúcnosti?
ROZUMIEM VÁM!
Aj ja som Opatrovateľka.
Aj mne býva smutno za rodinou, deťmi, priateľmi. Aj ja občas plačem v noci do vankúša.

Som žena ako vy. Na Slovensku mama, v Rakúsku opatrovateľka, žijúca cudzí život.

V tejto knihe nájdete mnohé opatrovateľské zážitky, myšlienky, smútky aj radosti. Nazrite do knihy a ja vám sľubujem, že so mnou budete plakať aj sa smiať a že sa v nej mnohé nájdete.

Komentáre