Žene iba žena rozumie

O tom, že ženy sú z Venuše a chlapi z Marsu sa už popísalo kadečo. Že je to fakt pravda, som sa presvedčila nedávno, keď som si zase raz sms-kovala s kamarátkou. Písali sme si o kadečom a samozrejme prišla reč aj na chlapov. No a vznikol z toho tento úplne úžasný dialóg, ktorý s vami, milé moje čitateľky, musím pozdieľať.
(Ženy pochopia, muži snáď prepáčia.)

 

ONA: Ja tomu chlapovi absolútne nerozumiem. Ty áno?

JA: Ani ja nie.

Škoda. Dúfala som, že vieš trocha lepšie po marťansky, ako ja.

Áno. Ale ja poznám skôr Marťanov z iného okresu.

Ahá, tak oni sa tí Marťania delia ešte podľa nárečí?!

Áno 🙂

Na tom niečo bude. Keď si zoberiem mojich životných Marťanov, tak každý z nich je z úplne iného okresu. Ďalšie okresy už asi spoznávať nechcem. Stačilo by mi, keby som mala v živote niekoho, kto by trocha rozumel venuštine. Asi mi to nie je súdené.

Oni by tí Marťania aj venuštine rozumeli. Len by museli chcieť sa učiť cudzie jazyky. Asi je to o tom, či sú ochotní.

Veď toto. Vlastne jeden z nich venuštine celkom dobre rozumel. Ale ten to zas vedel nepekne zneužiť a použiť vo vlastný prospech a v prospech práve aktuálnej Venuše. A v neprospech tej už neaktuálnej…

Kúpila by som ti plyšového medveďa, ale ten ťa neobjíme.

Mám. Kúpil mi Marťan č.2., ale ako hovoríš, plyšák nevie objímať.

No, objať ťa môžem aj ja, ale to nie je to isté.

No, nie je. Asi som sa mala narodiť s inou orientáciou.

Asi 🙂

PO KRÁTKEJ PAUZE

Napísala som aktuálnemu Marťanovi stručný obsah nášho rozhovoru o tom, ako Marťania nerozumejú Venušiam a naopak. A jeho odpoveď? Poslal mi tri otázniky. Je to Marťan. Nepochopil ani slovo.

Škoda komunikácie.

Ale zlepšilo mi to náladu.

Myslela som, škoda komunikácie s Marťanom.

Ja viem, ako si to myslela. Ja som z Venuše. 😀  😀  😀

PO DVOCH DŇOCH

Sme s Marťanom na pive.

Vy sa máte. Ja pijem sama so sebou. Fňuk…

Lepšie piť sama so sebou, ako nepiť.

To je pravda 😀 😀 😀

 

DODATOK

Máte kamošku? Takú, ktorá rozumie vašej venuštine, lepšie, než ktokoľvek na svete? Tak si gratulujte, lebo taká kamoška je liekom na každý ženský smútok a tým úplne najlepším terapeutom na svete. Obzvlášť ak ste na materskej (ako ja), alebo ste turnusová opatrovateľka (ako ja ešte donedávna) a často vám chýba ľudský kontak, vtedy má taká kamoška cenu zlata.

 

 

Chceš so mnou spolupracovať? Napíš mi na fb

 

 

Marta Kluchova
Som virtuálna asistentka a opatrovateľka v domácom prostredí. Milujem moju rodina a malého synka, ktorého som dostala do daru v pokročilom veku. Niekoľko rokov som pracovala ako opatrovateľka seniorov v Nemecku a Rakúsku a preto dôverne poznám starosti aj radosti turnusových opatrovateliek. Mám rada cestovanie, knihy, písanie... Som zberateľka príbehov - hlavne opatrovateľských. Nemám rada stereotyp, zmena je pre mňa život, prijímam výzvy na vzdory strachu a som vďačná za každý nový deň. Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>

Kniha:

DENNÍK OPATROVATEĽKY

Cestujete do zahraničia, ostávate na turnusy a pracujete 24 hodín denne? Máte pocit, že vaša práca je psychicky náročná a vyčerpávajúca? Cítite sa unavená a obávate sa budúcnosti?
ROZUMIEM VÁM!
Aj ja som Opatrovateľka.
Aj mne býva smutno za rodinou, deťmi, priateľmi. Aj ja občas plačem v noci do vankúša.

Som žena ako vy. Na Slovensku mama, v Rakúsku opatrovateľka, žijúca cudzí život.

V tejto knihe nájdete mnohé opatrovateľské zážitky, myšlienky, smútky aj radosti. Nazrite do knihy a ja vám sľubujem, že so mnou budete plakať aj sa smiať a že sa v nej mnohé nájdete.

Komentáre