Kniha DENNÍK OPATROVATEĽKY – čo o nej hovoria čitatelia

Ďakujem pani Marte Kluchovej za jej príbeh v knihe Denník opatrovateľky. Čítala som knihu s otvorenou pusou a jedným dychom.

Autorka citlivo a hlboko vyjadruje svoje stavy a pocity prepojené s emóciami, ktoré prežíva v okamihu odchodu za prácou do zahraničia. Pre matku a ženu sú tieto chvíle ťažké, povedala by som až srdcervúce. No sú v živote situácie, kde nie je inej možnosti riešiť finančnú situáciu v rodine.

Obdivujem pani Martu, že dokázala veľkú vec a svojim príbehom dáva aj iným ženám motiváciu a inšpiráciu ako túto neľahkú životnú situáciu riešiť. Pani Marta vo svojom príbehu ukazuje aj na to, že aj zlé skúsenosti sú po čase prínosom.

Ako odporca počítača pani Marta našla v ňom novú komunikačnú cestu k svojim blízkym a tiež skryté možnosti svojho osobného rozvoja.

Vrelo odporúčam každému knihu Denník opatrovateľky, ako motiváciu a precítenie, čo prežívajú ženy pri tejto neľahkej práci. Túto knihu by mal prečítať povinne každý muž či partner ženy, ktorá vycestovala za prácou do zahraničia a tak pochopiť ako to je byť tak ďaleko od domova a rodiny.

SONY DSC

Jana Bakičová – žena, ktorá maľuje horúcim voskom a miluje život. www.janabakicova.sk / www.zena50plus.sk

Knihu Denník opatrovatelky jsem si přečetla s velkým zájmem. Marta popisuje její denní práci pečovatelky o seniory v Rakousku a čtenářům se dostane hromada informací. Pro toho, kdo chce v Rakousku péči o seniory vykonávat, je kniha super průvodcem, jelikož Marta nám ukazuje klady, ale i zápory tohoto náročného povolání ze své vlastní zkušenosti.

Je to příběh jedné statečné slovenské ženy, kterou životní okolnosti donutily učinit nelehkou změnu – opustit svůj domov, svoje děti a jít pracovat do zahraničí, aby svým dětem umožnila důstojný život, jelikož jak na Slovensku, tak v Čechách je tato náročná fyzická i psychická práce finančně totálně neoceněná.

zuzana-luksova

Zdena Luksová – učitelka MŠ, Češka, žijúca v Kanade
Martuška, prave som dočítala tvoju knižku na jeden dych. Veľmi pekne ĎAKUJEM. Niekoľko krát mi oči zaliali slzy dojatím. Krásna knižka plná hlbokých myšlienok, vďačnosti a otvorenosti.
Pre mňa je nadčasová, pretože tvoje návody a rady do života sú univerzálne a môžu pomôcť každému, kto si prechádza náročným obdobím. Pre mňa si úžasná a života schopná žienka. Hltala som každé slovo. Knižka sa mi čítala s ľahkosťou. Je to akoby som bola s tebou na výlete, z ktorého mám veľa zážitkov.
A aj keď nie som opatrovateľka, myslím si, že knižka osloví nejednu ženu. Veď skoro každá žena je doma niekomu opatrovateľku :-). Prajem si, aby takýchto dielok pribudlo v tvojej knižnici viac, aby som mohla byť ich čitateľkou. Ešte raz ďakujem.
zdenka-psychologicka-manzelska-poradna-300x300-150x150
Zdenka Némethová – psychologička, trénerka vzťahov www.zdenkanemethova.sk
Marta Kluchová je výjimečná osobnost, před níž smekám. Dokázala se vzepřít osudu a najít cestu vedoucí k lepšímu životu pro sebe i pro své blízké. Při četbě jejího eBooku DENNÍK OPATROVATEĽKY Cesta do hlbín opatrovateľskej duše mi vlhly oči a mrazilo mne v zádech.
Mezi řádky jsem však vyčetla jednu významnou věc: kritiku společnosti, která skupině současných žen nedává šanci vychovávat své děti tak, jak by si představovaly a jak by bylo žádoucí. Těžká práce dělnic třísměnného provozu vychovává z těchto žen uštvané jedince, kteří nemají dostatek sil na svou mateřskou roli, ale nemají ani dostatek prostředků k zajištění potřeb své rodiny.
Odejdou – li za prací do zahraničí, vzdávají se z části vlivu na výchovu svých dětí. To neprospívá ani jim samým, ani jejich rodinným příslušníkům a v důsledku ani celé společnosti. Práci Marty Kluchové, kdy radí začínajícím podnikatelkám, považuji za nadčasovou.
15936772_1952219568332566_2101200210778937525_o
Pavla Součková – zakladatelka projektu Rodinné hnízdo snů. www.pavlasouckova.cz , pavlasouckova.cz , http://pavlasouckova.cz
Hneď som si ju prečítala. Odporúčam ju aby si ju prečítala každá žienka ktorá chce ísť pracovať do zahraničia ako opatrovateľka. Podobné skúsenosti ma asi každá opatrovateľka. Táto práca je veľmi náročná nielen na fyzickú, ale na psychickú zaťaž. Preto by mali ženy sa viac podporovať, držať spolu aby na nich nemohli parazitovať nie len slovenské ale aj rakúske agentúry. Česť výnimkám.
Keby viac žien malo odvahu zverejniť pravdivo svoje skúsenosti nie len tie nepríjemne, zlé, ale aj veselšie, nenadávali len medzi sebou ale ich zverejnili. Možno by sa aj u nás naše političky začali zaujímať ako s našimi ženami jednajú v zahraničí. Pretože veľa žien pri tej práci ma zdravotne problémy nie len fyzické, ale hlavne psychického rázu o čom sa vôbec nehovori a nerieši. Prajem vám všetkým hlavne veľa zdravia a dobrých klientov.
253191_560760413947758_354906769_n (1)
Pangrácová Milana – bývalá opatrovateľka
Podtitul knihy “Cesta do hlbín opatrovatelskej duše” mě zpočátku zaskočil a netušila jsem, co si pod ním mám vlastně představit. Jakmile jsem však knihu začala číst, nešlo se od ní odtrhnout.
Celý příběh jsem prožívala společně s Martou. Chvílemi jsem ji litovala, chvílemi jí fandila, protože dokázala opustit svoji komfortní zónu a jít do nečekaných těžkostí. Po celou dobu jsem ji ale nepřestala obdivovat.
Pokud si chcete přečíst, jak to ve světě ošetřovatelek v zahraničí skutečně chodí, je to kniha právě pro vás.Pracuji s lidmi více než 20 let jako profesionální koučka, slyšela jsem stovky lidských příběhů. Ten Marty mě však hluboce zasáhl.
Výřez
Mgr. Lenka Bílková – profesionální mentorka a koučka www.lenkabilkova.cz
.Sú knihy, ktoré sa mi čítajú ťažko. Čítam rada a veľa, tak už viem, že tieto knihy sú dobré. Autorku Martu Kluchovú čítam dlhšie, čiže vidím ako napreduje v ceste za plnením si svojich snov. My dve sme rovesníčky.
Nikdy sme sa ešte osobne nestretli, ale spája nás práca. Podobne sme začínali v Nemecku a sme zhruba rovnako dlho v Rakúsku. Prácu opatrovateľky neprikrášľuje.Vidí realitu jasne. Knihu by som každej začínajúcej opatrovateľke doporučila ako povinné čítanie. Ľahšie sa im bude začínať a nemusia opakovať naše chyby. Učíme jedna druhú a mnoho nás naučia aj naši klienti. Teším sa na ďalšie e-booky, blogy a články. Knihu som dostala ako milý darček a nejaké si kúpim,aby som ich tiež darovala.
jana-borzova
 Jana Borzová – opatrovateľka
Kniha Marty Kluchovej „Denník opatrovateľky – cesta do hlbín opatrovateľskej duše“ je hodnotná svojím obsahom a príbehom. Je určená nielen pre opatrovateľky, ale aj pre ženy, ktoré sa opatrovateľkami chcú stať, zároveň však je potrebné dodať, že je veľmi pútavá aj pre čitateľa každodennosti.
Autentickosť príbehu podčiarkuje jednotlivé hlbiny opatrovateľskej duše a po prečítaní knihy, ju zatvárate s pocitom, že Martu poznáte už dlho. Autorka v knihe popisuje pozitíva práce opatrovateľky, ale aj možné úskalia, obmedzenia, či rôzne jej determinanty. Poskytuje množstvo praktických rád ako zvládnuť dvojitý spôsob života v dvojtýždňových turnusoch.
V texte odhaľuje svoje najtemnejšie pocity, keď je mimo domov a čitateľovi ponúka cenné rady ako sa s tým popasovať. Kniha obsahuje tiež motivujúce citáty a prevedie Vás po mestách, kde Marta pracovala. Je to zaujímavé a obohacujúce čítanie.
PhDr. Martina Lenhardtová, PhD.
.18198575_10203282658063545_357941235419900723_n
 Knihu DENNÍK OPATROVATEĽKY – cesta do hlbín opatrovateľskej duše si objednajte na TEJTO STRÁNKE (kliknite)
Marta Kluchova
Som virtuálna asistentka a opatrovateľka v domácom prostredí. Milujem moju rodina a malého synka, ktorého som dostala do daru v pokročilom veku. Niekoľko rokov som pracovala ako opatrovateľka seniorov v Nemecku a Rakúsku a preto dôverne poznám starosti aj radosti turnusových opatrovateliek. Mám rada cestovanie, knihy, písanie... Som zberateľka príbehov - hlavne opatrovateľských. Nemám rada stereotyp, zmena je pre mňa život, prijímam výzvy na vzdory strachu a som vďačná za každý nový deň. Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>

Kniha:

DENNÍK OPATROVATEĽKY

Cestujete do zahraničia, ostávate na turnusy a pracujete 24 hodín denne? Máte pocit, že vaša práca je psychicky náročná a vyčerpávajúca? Cítite sa unavená a obávate sa budúcnosti?
ROZUMIEM VÁM!
Aj ja som Opatrovateľka.
Aj mne býva smutno za rodinou, deťmi, priateľmi. Aj ja občas plačem v noci do vankúša.

Som žena ako vy. Na Slovensku mama, v Rakúsku opatrovateľka, žijúca cudzí život.

V tejto knihe nájdete mnohé opatrovateľské zážitky, myšlienky, smútky aj radosti. Nazrite do knihy a ja vám sľubujem, že so mnou budete plakať aj sa smiať a že sa v nej mnohé nájdete.

Komentáre