Čo má spoločné bytový dizajn s opatrovaním seniorov?

Čo má spoločné opatrovanie seniorov a interiérový dizajn? Na prvý pohľad nič. Ale ja milujem spájanie zdanlivo nespojiteľného a ako s obľubou všade hovorím, žijem dvojitý život opatrovateľky – dva týždne opatrujem a druhé dva týždne sa zásadne venujem niečomu úplne inému, čo nemá s opatrovaním absolútne nič spoločné.

Poňala som to ako prevenciu vyhorenia v našej náročnej profesii. A keďže stále nevidím svetlo na konci tunela a netuším, čím by som sa mohla na Slovensku živiť (a neživoriť), asi budem musieť pri opatrovaní rakúskych dôchodcov zostať dlhé roky. Lebo, ako sa hovorí, mladosť je v pr…, do dôchodku mám ďaleko a niečo robiť musím.

No a rada by som tie roky do dôchodku prežila pri dobrom duševnom zdraví a udržala si akú – takú sviežu myseľ.

Preto ten druhý (neopatrovateľský) život a preto mám koníčky, cestujem, študujem a snažím sa baviť.

Robila som v živote už všeličo. Skúšala som šiť, štrikovať, pestovať izbové kvety, turistiku, bola som knihomoľ aj filmomoľ a každá z týchto mojich záľub mi niečo dala. Tak prečo nie interiérový dizajn? Ktovie, čo nové mi to prinesie do života…

A keďže tvorenie a tvorivá práca sú účinným liekom proti depresii, rozhodla som sa touto 12 týždňovou školou prejsť, naštudovať si lekcie, získať certifikát, priniesť nejaké zmeny a čerstvý vietor do mojej domácnosti a ak rakúska babka dovolí, tak možno aj do tej jej 🙂

Lektorku Slávku poznám osobne, je moja spolužiačka z iného kurzu a viem, že vytvorila úžasnú internetovú školu, v ktorej sa veľa nového naučím a do ktorej netreba dochádzať ani autom, ani vlakom, či busom, ale môžem študovať priamo z pohodlia domova, alebo z práce. A to mi vyhovuje.

Pridajte sa ku mne, rozšírte si svoje obzory, naučte sa tvoriť krásny DOMOV… To všetko z pohodlia vašeho domova, alebo odkiaľkoľvek na svete, v čase, ktorý vám vyhovuje a tempom, aké si samé zvolíte.

Informácie O KURZE sa vám otvoria po kliknutí na obrázok.

 

Marta Kluchova
Som virtuálna asistentka a opatrovateľka v domácom prostredí. Milujem moju rodina a malého synka, ktorého som dostala do daru v pokročilom veku. Niekoľko rokov som pracovala ako opatrovateľka seniorov v Nemecku a Rakúsku a preto dôverne poznám starosti aj radosti turnusových opatrovateliek. Mám rada cestovanie, knihy, písanie... Som zberateľka príbehov - hlavne opatrovateľských. Nemám rada stereotyp, zmena je pre mňa život, prijímam výzvy na vzdory strachu a som vďačná za každý nový deň. Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>

Kniha:

DENNÍK OPATROVATEĽKY

Cestujete do zahraničia, ostávate na turnusy a pracujete 24 hodín denne? Máte pocit, že vaša práca je psychicky náročná a vyčerpávajúca? Cítite sa unavená a obávate sa budúcnosti?
ROZUMIEM VÁM!
Aj ja som Opatrovateľka.
Aj mne býva smutno za rodinou, deťmi, priateľmi. Aj ja občas plačem v noci do vankúša.

Som žena ako vy. Na Slovensku mama, v Rakúsku opatrovateľka, žijúca cudzí život.

V tejto knihe nájdete mnohé opatrovateľské zážitky, myšlienky, smútky aj radosti. Nazrite do knihy a ja vám sľubujem, že so mnou budete plakať aj sa smiať a že sa v nej mnohé nájdete.

Komentáre