Keď vám je smutno a neviete prečo

Bývajú dni, keď má človek len jedno jediné prianie – zaliezť do postele a nevystrčiť nos. Kedy sa zdá, že nám na ramená padla ťažoba celého sveta, aby vyskúšala našu pevnosť a zbavila nás sily. Nič nie je, ako má byť a pocit bezmocnosti nám nedá ani pohnúť sa. Život nám občas podstrčí veci zložitejšie, než si dokážeme predstaviť. Vydržať to nie je jednoduché.

V duši máme smútok a prázdno a je veľmi ťažké nájsť odpoveď na otrepanú otázku: „Prečo?“ Je to pocit dobre známy, ktorý sa dá len ťažko opísať.

Môžete sa tomu poddať. Môžete cítiť neznesiteľnú prázdnotu a únavu. Ale musíte vydržať. Musíte nájsť tu tenučkú niť, ktorej sa stačí držať a ona sa stane vaším záchranným člnom. Chyťte sa jej čo najpevnejšie a nepúšťajte. Aj keď všetko, čo v skutočnosti podniknete, bude tiché ležanie v posteli a hlboký dych. Nevadí. Dýchajte zhlboka ďalej a všetko bude zase dobré.

Možno sa cítite príliš zničení, než aby ste sa znova postavili na nohy, možno je bolesť v srdci príliš silná. V hlave máte úplný chaos. Vaše telo je však omnoho silnejšie, než si myslíte. Dobre vie, ako tu bolesť vyliečiť.

Nikdy nebudete zničení úplne. Každý deň môžete začať odznova a každý nový deň máte šancu vrátiť sa k sebe takej, akou ste boli. Môže to nejaký čas trvať, ale to neznamená, že ste sa rozpadli na kusy. Skrátka ste sa v tom trochu stratili.

Nič na svete netrvá večne, ani prechod púšťou. Chmúrne pocity sa určite rozplynú, treba to len prečkať. Čoskoro sa budete cítiť omnoho lepšie. A až to prejde, uvedomíte si, o čo silnejšia ste s každou minútou. Smútok nie je príznakom slabosti.

Zhlboka sa nadýchnite a zistíte, že váš život je skrátka – život. Mýliť sa je normálne a rovnako tak je normálne, keď sa nám nič nedarí. A aj keď teraz je vám zle a bolí to, je dokonale možné, že práve tým začína niečo celkom nové.

Neignorujte svoju bolesť. Venujte jej pozornosť a zistíte, že je len hosťom, že sa nemieni zdržať dlho. Než aby ste ju umelo tlmili, príjmite ju.

Obavy nad nami môžu mať obrovskú moc. Nedajte sa tým zmiasť. Uvedomte si, že vedomie si s vami pohráva a treba byť vo svojich myšlienkach opatrný. Keď sa dokážete rozhodnúť, že táto chuť života sa vám nepáči a chcete ísť za nejakou lepšou, budete prekvapeným svedkom toho, ako všetko nadobúda žiarivejšie farby.

Nájdite niečo drobné, čo sa vám páči. Vyjdite od toho malými krôčikmi ďalej. A ako pomaly pôjdete dopredu, všetko sa usadí na svoje miesta.

Zhlboka sa nadýchnite. Ste tu, žijete! Máte v hlave mnoho dobrých myšlienok a veľké srdce. Snažte sa nezabudnúť na všetko to dobré, čo vo vás je.

Aj keď máte bolesť na duši, zostávate sama sebou. Keď budete pripravená hľadať v živote krásu, bude na vás čakať.

Nezabudnite, že i aj keď sa všetko okolo rúca, stále ešte sa môžete zachrániť. Je vo vašej moci postaviť most cez kalnú rieku. Dokážete preraziť v tme tunel, aby ste znovu uvideli svetlo. Musíte ísť dopredu. Časom to bude omnoho jednoduchšie a svetlo svietiace na cestu bude stále žiarivejšie.

Máte svoju osobitosť, svoj vnútorný svet, svoju dušu a lásku. Rastiete a žiarite. Ste celý Vesmír. To všetko celkom unikátne prepojené v jednom jedinom človeku.

Nadýchnite sa zhlboka. Všetko bude v poriadku!

George Colleen

Zdroj: https://www.pronaladu.cz/tohle-si-prectete-je-li-vam-smutno-a-nevite-proc/

14354967_10202354744746292_781324839130166178_n

ezinelayingcurvy_778x526-transparent

E-book: A BUDEM ŠŤASTNÁ – jednoduchý návod, ako si každý deň zlepšiť náladu, na stiahnutie zdarma TU

Mohlo by vás tiež zaujímať:

ZAČIATOK TURNUSU, UŽ TERAZ MI JE SMUTNO… prejsť na článok

KEĎ DUŠA POTREBUJE PN-KU… prejsť na článok

POŠLI SMÚTOK PREČ… prejsť na článok

paperbackbookstanding_300x400

Tlačená kniha:

DENNÍK OPATROVATEĽKY

cesta do hlbín opatrovateľskej duše

Podrobnosti o knihe nájdete po kliknutí SEM

Objednať knihu TU

Marta Kluchova
Som virtuálna asistentka a opatrovateľka v domácom prostredí. Milujem moju rodina a malého synka, ktorého som dostala do daru v pokročilom veku. Niekoľko rokov som pracovala ako opatrovateľka seniorov v Nemecku a Rakúsku a preto dôverne poznám starosti aj radosti turnusových opatrovateliek. Mám rada cestovanie, knihy, písanie... Som zberateľka príbehov - hlavne opatrovateľských. Nemám rada stereotyp, zmena je pre mňa život, prijímam výzvy na vzdory strachu a som vďačná za každý nový deň. Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>

Kniha:

DENNÍK OPATROVATEĽKY

Cestujete do zahraničia, ostávate na turnusy a pracujete 24 hodín denne? Máte pocit, že vaša práca je psychicky náročná a vyčerpávajúca? Cítite sa unavená a obávate sa budúcnosti?
ROZUMIEM VÁM!
Aj ja som Opatrovateľka.
Aj mne býva smutno za rodinou, deťmi, priateľmi. Aj ja občas plačem v noci do vankúša.

Som žena ako vy. Na Slovensku mama, v Rakúsku opatrovateľka, žijúca cudzí život.

V tejto knihe nájdete mnohé opatrovateľské zážitky, myšlienky, smútky aj radosti. Nazrite do knihy a ja vám sľubujem, že so mnou budete plakať aj sa smiať a že sa v nej mnohé nájdete.

Komentáre