Nabite sa energiou

Chodíte radi do prírody, alebo máte obľúbene miesta, ktoré vás dobíjajú energiou? Poradím vám, ako jej načerpať čo najviac.

Všetci máme svoje obľúbené miesta, kam chodíme radi, pretože cítime, že nás nabíjajú energiou. Priaznivá energia týchto magických miest na nás pôsobí, aj keď sa tam len prechádzame, spíme, či len tak posedávame. Existuje však spôsob, ako sa tomuto prílivu energie môžeme viac otvoriť.

Na farbe odevu záleží

Ak sa plánujete pohybovať na mieste, ktoré vás nabíja pozitívnou energiou (každý má také svoje miesta), oblečte sa do jasných farieb prírody. Ideálne sú odtiene trávy, rozkvitnutej lúky, modrej oblohy. Dobrá je vraj tiež čierna farba (prekvapilo ma to), ktorá je odtieňom mágov. Tá je však vhodná len na veľmi pozitívne miesta.

Slnko totiž vysiela obrovský súbor žiarení, elektromagnetického vlnenia, ktoré má rôzne vlnové dĺžky, či frekvencie. My sme schopní vnímať iba určitú časť tohto spektra, takzvané viditeľné žiarenie, ktoré sme tak nazvali a ohraničili napriek tomu, že iné tvory, najmä hmyz, vidia žiarenie aj iných vlnových dĺžok. Čierna farba absorbuje celé spektrum energie svetla, či už pozitívnu, alebo negatívnu. Preto nie je dobré používať čiernu farbu v negatívnych zónach.

Sústreďte sa na relaxáciu

Pozitívnou energiou sa dá najlepšie nabíjať počas svitania. Ideálne je zacvičiť si počas východu slnka na magickom mieste známy cvik POZDRAV SLNKU. Môžeme sa tam však vybrať v ktorúkoľvek hodinu. Pozitívna energia miesta na nás bude lepšie vplývať vtedy, ak sa na jej príliv a pôsobenie sústredíme a budeme ju vnímať. Na takýchto miestach je vhodné meditovať, relaxovať, zamyslieť sa, nasmerovať svoje myšlienky na problém, ktorý nás trápi a chceme ho vyriešiť, kde potrebujeme pomoc všemocnej prírody.

Toltécke čerpanie energie

Vyskúšajte tento jednoduchý cvik starých Toltékov: Otočte sa tvárou k slnku, stojte rovno, nohy rozkročte na šírku ramien, ruky vzpažte a nad hlavou mierne otvorte, akoby ste vytvárali lievik. Pri správnej polohe cvičenia vytvára celé vaše telo siluetu presýpacích hodín. Zatvorte oči, tvár zdvihnite k nebu a nahlas vyslovujte magické slovo “óóóóómmmmm”. Vibrácia slova uvoľní celé telo, naladíte sa na pozitívnu energiu miesta. Nakoniec otvorte oči a nahlas vyslovte želanie: “Nech sú všetky bytosti šťastné.” Zažijete obrovskú zmenu, svet okolo vás bude žiariť omnoho krajšími farbami.

Pohyb, smiech, či spev?

Najvhodnejší spôsob si môže každý človek vypozorovať sám. Každému z nás vyhovuje iný štýl meditácie, iný spôsob relaxácie. Niekomu môže dokonca viac prospievať pohyb, cvičenie, beh, poskakovanie, výskanie, či iný prejav radosti. Takto sa na magických miestach často prejavujú deti.  Zaručeným receptom na dobrú náladu je ľahnúť si na chrbát, hrabať vo vzduchu rukami a nohami a nahlas sa smiať. Aj keď sa spočiatku budete musieť do smiechu nútiť, o chvíľu sa uvoľníte a dostanete sa do skvelej pohody.

Väčšinou každý z nás sám najlepšie vie, aká činnosť mu vyhovuje najviac. Pozitívne pôsobí na príjem kozmickej energie tiež spev, či už piesní, melódií, alebo jednotlivých tónov, ktoré rozvibrujú naše telo a naladia ho podobne ako hudobný nástroj, aby sa rýchlejšie prispôsobilo vibrácii prostredia, v ktorom sa ocitlo. Aj ten, kto si myslí, že nemá hudobný sluch a nemôže beztrestne spievať, by si mohol vo svojom vlastnom záujme na tomto mieste aspoň na chvíľu ticho zanôtiť.

A ešte dodatok. Možno si pri niektorých činnostiach, ktoré sú tu opísané, budete pripadať, ako šiši 🙂 No a čo? Život by sme nemali brať príliš vážne, aj tak z neho nevyviazneme živí. Tak prečo sa nezahrať a nevyskúšať všeličo, aby sme sa cítili dobre? Život je predsa krásna hra. Deti to vedia, my dospelí sme už zabudli…

Zdroj: Týždenník: NOVINY DO POHODY, č.27, 6.7.2017, ročník V.

paperbackstanding2_300x400

Tlačená kniha:

DENNÍK OPATROVATEĽKY

Cesta do hlbín opatrovateľskej duše

Pravdivo opísané pozitíva aj negatíva opatrovateľskej práce v cudzine, v skutočnom príbehu Marty Kluchovej. (Ne)povinné čítanie pre každú začínajúcu opatrovateľku v zahraničí.

Viac info o knihe TU

Kúpiť knihu TU

MOHLO BY VÁS TIEŽ ZAUJÍMAŤ:

ipodhorizontal_300xnan-3

Meditačno – relaxačná nahrávka pre tých, ktorí musia byť načas odlúčení od svojich blízkych

(klikni pre viac info)

Marta Kluchova
Som virtuálna asistentka a opatrovateľka v domácom prostredí. Milujem moju rodina a malého synka, ktorého som dostala do daru v pokročilom veku. Niekoľko rokov som pracovala ako opatrovateľka seniorov v Nemecku a Rakúsku a preto dôverne poznám starosti aj radosti turnusových opatrovateliek. Mám rada cestovanie, knihy, písanie... Som zberateľka príbehov - hlavne opatrovateľských. Nemám rada stereotyp, zmena je pre mňa život, prijímam výzvy na vzdory strachu a som vďačná za každý nový deň. Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>

Kniha:

DENNÍK OPATROVATEĽKY

Cestujete do zahraničia, ostávate na turnusy a pracujete 24 hodín denne? Máte pocit, že vaša práca je psychicky náročná a vyčerpávajúca? Cítite sa unavená a obávate sa budúcnosti?
ROZUMIEM VÁM!
Aj ja som Opatrovateľka.
Aj mne býva smutno za rodinou, deťmi, priateľmi. Aj ja občas plačem v noci do vankúša.

Som žena ako vy. Na Slovensku mama, v Rakúsku opatrovateľka, žijúca cudzí život.

V tejto knihe nájdete mnohé opatrovateľské zážitky, myšlienky, smútky aj radosti. Nazrite do knihy a ja vám sľubujem, že so mnou budete plakať aj sa smiať a že sa v nej mnohé nájdete.

Komentáre