Zo života opatrovateľa – 2. časť

DRUHÁ ČASŤ

foto6 330
Keďže moja klientka zomrela pred Vianocami tak som si robotu nehľadal, že budem doma a oddýchnem si, ale zavolali ma do rodiny. Pán po mozgovej príhode, dva roky ležal na posteli.  Vraj ochorel opatrovateľ a že sa už nevráti späť. Tak som šiel.
Keď som zbadal kam som došiel podlomili sa mi kolená. Obrovský pozemok, domisko a vedľa neho ďalší. V dome šesť spální, každá mala kúpeľňu. Jedáleň a veľká obývačka, bazén, fitko, sauna, vírivka pre osem ľudí a v garáži tri veľké autá. Vedľa stál druhý dom pre služobníctvo. Manželia, on domovník a pani varila, upratovala a pomáhala v domácnosti.
 …
Mne sa začal nový život. Keďže som nevedel či zostanem, či sa kolega nevráti, nerobil som si nádeje. Po dvoch týždňoch som sa musel vyjadriť či zostanem alebo nie. Pre doplnenie, v tom kraji kde som bol sa ceny opatrovateľov pohybovali okolo 40 euro na deň. Tak som si povedal cenu 80 euro + SVA a cestovné s vedomím že to za 40 euro robiť nebudem. Na moje prekvapenie mi nedali šancu odísť a okamžite  prikývli že súhlasia.
 …
Moja práca začínala prípravou raňajok. Potom cvičenie s pacientom na posteli. Keďže mal dôvod prečo chcel žiť (veľký majetok), spolupracoval a robil všetko čo som chcel. O pol roka urobil prvé kroky s rolátorom, no poviem vám, úspech.
Doktor neveril vlastným očiam, že Hans vstal po dvoch rokoch z postele. K cvičeniu vo fitku sme pridali plávanie a chôdzu na elektrickom páse.
 
Raz, keď sme sa tak rozprávali, som sa ho spýtal čo je jeho životný ciel ..a on mi povedal: ” Vieš chcel by som si zahrať GOLF” ..Tak som pritvrdil v cvičnom programe a o rok nato, ako som tam prišiel, sme my dvaja chodili každý deň na golfové ihrisko hrávať golf.
 …
Neskutočne sa vyžíval z toho, čo dosiahol a kam sme prišli tam ma predstavoval že som jeho nie Pfleger, ale osobný asistent. Úplne mi dôveroval. Ak by som mu povedal, nech vypije každý deň liter octu tak by to urobil, lebo som to povedal ja. Dokonca raz sa stala taká vec, že prišiel doktor a chcel mu predpísať liek otočil sa na mňa a čakal na moju odpoveď.
 …
Nespočetné návštevy v reštauráciach, výlety a chodenie do nóbl spoločnosti a dokonca s dvojtýždňovou dovolenkou v KENI. Dokonca raz mi navrhol aby som sa s rodinou presťahoval že mi kúpia dom aby som mu bol po ruke, taký to bol človek.
Musím napísať že za ten čas, čo som tam bol sa vystriedalo veľa kolegov. Jeden nevedel plávať, druhý nebol dva krát ochotný a jeden dokonca nevedel nemecky.
… 
Keď už bol na tom tak dobre, i keď som mu vravel že je ešte len na pol ceste ku zdraviu, urobila jeho manželka niečo neskutočné. Zobrala Bulhara lebo Bulhari chodia do Rakúska za 30 euro na deň a to ešte na mesiac služby. Pritom ja som chodil na tri týždne a kolega na dva, doslova ho tam trpeli a on si tie dva týždne doslova odsedel.
 
Postavila ma pred hotovú vec a ja som povedal, že doma sedieť mesiac nebudem, že potrebujem príjem na platenie šekov a nech príde nie jeden, ale dvaja Bulhari.
V piatok, keď prišiel nový kolega Bulhar, som sa s celou rodinou rozlúčil a pán domu mi povedal že keď nebude spokojný s Bulharom, že mi zavolá aby som prišiel späť.
 …
Na to som sa s ním rozlúčil a odišiel som domov. Musím doplniť že pán mal krvný tlak ako mládenec, krvné výsledky dobré, ťažký pohoďák a neskutočne vyrovnaný človek.
Po rozlúčke v dobrom sme sa dohodli že si zavoláme.
 
Po štyroch dňoch som volal, že ako sa má a čo je nové. Telefón zodvihla jeho manželka a oznámila mi, že Hans  sa má už  dobre, že zomrel nad ránom.
… 
Po čase som sa dozvedel, že sa v ten večer strašne pohádal s manželkou za to čo urobila a za to, že ma nechala odísť preč.
Možno si manželka pána uvedomila akú veľkú chybu spravila, pretože si myslím že zomrel v hneve a od žiaľu o čo prišiel keď ma vymenili za dvoch Bulharov.
Vďaka IM, ťažkým milionárom som prežil dva roky v luxuse, v rozprávke, v blahobyte o ktorom sa môže niekomu len snívať….
Raj na zemi, len škoda že trval iba dva roky.
OPATROVATEĽ PAĽO

UŽ STE ČÍTALI?

3sipky-dolu-tmave

Ebook SOM OPATROVATEĽKA…, na stiahnutie zDARma TU

qg

 

Marta Kluchova
Som virtuálna asistentka a opatrovateľka v domácom prostredí. Milujem moju rodina a malého synka, ktorého som dostala do daru v pokročilom veku. Niekoľko rokov som pracovala ako opatrovateľka seniorov v Nemecku a Rakúsku a preto dôverne poznám starosti aj radosti turnusových opatrovateliek. Mám rada cestovanie, knihy, písanie... Som zberateľka príbehov - hlavne opatrovateľských. Nemám rada stereotyp, zmena je pre mňa život, prijímam výzvy na vzdory strachu a som vďačná za každý nový deň. Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>

Kniha:

DENNÍK OPATROVATEĽKY

Cestujete do zahraničia, ostávate na turnusy a pracujete 24 hodín denne? Máte pocit, že vaša práca je psychicky náročná a vyčerpávajúca? Cítite sa unavená a obávate sa budúcnosti?
ROZUMIEM VÁM!
Aj ja som Opatrovateľka.
Aj mne býva smutno za rodinou, deťmi, priateľmi. Aj ja občas plačem v noci do vankúša.

Som žena ako vy. Na Slovensku mama, v Rakúsku opatrovateľka, žijúca cudzí život.

V tejto knihe nájdete mnohé opatrovateľské zážitky, myšlienky, smútky aj radosti. Nazrite do knihy a ja vám sľubujem, že so mnou budete plakať aj sa smiať a že sa v nej mnohé nájdete.

Komentáre