Ďakujem ti za všetko, bol si celkom fajn

Ako keby to bolo včera, keď som si hovorila, že budeš určite najlepší v mojom živote. Nuž, najlepší si nebol, mohol si byť aj lepší a dúfam, že tvoji nasledovníci ťa prekonajú. Ale zase musím uznať, bol si celkom fajn. Nedal si mi síce to, čo som od teba s nádejou očakávala, no, lakomý si rozhodne nebol.

Doprial si mi výlet do Salzburku, do Amsterdamu, do Prahy, videla som Telč aj kúsok krásnej prírody v Beskydách. Užila som si skvelý víkendový pobyt s mojimi plážovými spolužiakmi a tiež dovolenku v Chorvátsku.

13235348_10201880314685837_7116887283174013744_o

ÚŽASNÝ AMSTERDAM

PhotoFunia-1484866160

Absolvovala som netradičnú stužkovú, aj maturitný večierok v plážovom oblečení a plážovom duchu. A tiež zoskok z výšky štvorposchodového domu. Dostala som možnosť pomaznať sa a odfotiť s miliónom českých korún, nad ktorým sa zrodil sen o Bali.

14322379_10202326414838062_4427871929014312431_n

14330065_10202326453919039_1509124926289450476_n

Tie peniaze síce neboli moje, ale bol to fajn pocit, vidieť ich, držať ich, maznať sa s nimi a vedieť, že sú skutočné, rovnako, ako je skutočná moja topánka na pravej nohe. Zahrala som si našu stredoškolskú verziu milionára a na 15 minút som mala možnosť vcítiť sa do kože boháča a predstaviť si AKÉ BY TO BOLO… 🙂

PhotoFunia-1484869274

Musím uznať, nebol si ani lakomý, ani žiarlivý a ja som ti vďačná, že si mi umožnil toto všetko zažiť.

A nedovolil si mi zlenivieť, práve naopak, nútil si ma makať. Len vďaka tej drine a každodennému ponocovaniu pri počítači som sa umiestnila v TOP 22- úžasnej Stáni Mrázkovej a jej Plážovej výzve. A dostala tak možnosť zviditeľniť sa pred stovkami, možno tisíckami ľudí, sledujúcich dianie na internete.

webinar

POZVÁNKA NA VEBINÁR SO STÁŇOU

Webinár so Stáňou bol pre mňa asi najsilnejší zážitok roku, pretože som po prvý krát našla odvahu takto vyliezť zo svojej krabice, vystupovať verejne a zdielať svoj život, predstaviť ľuďom svoju prácu, rozprávať o sebe a o svojich myšlienkach a keďže som pomerne uzavretý človek, nebolo to vôbec ľahké. Bolo to pre mňa veľké prekročenie mojich vnútorných hraníc a som hrdá, že som k tomu našla odvahu a že som to zvládla.

Som ti vďačná za to, že si nebol žiarlivý a toleroval si mi stále sa rozrastajúcu databázu čitateľov a tiež moje každomesačné, dvojtýždňové pobyty v zahraničí, kde som si mohla, relatívne ľahko, zarobiť na chlieb. Ďakujem za to, že si sa o mňa ochotne delil s rakúskou babičkou, ktorá bola tak milá, že mi dovolila niekoľko hodín denne tráviť pri počítači.

paperbacklandscape_300xNaN (3)ezinelayingcurvy_778x526-transparent

Tiež mám veľkú radosť a som ti veľmi vďačná za vznik dvoch nových eBookov, z ktorých sa veľmi teším. Vďaka tebe vzniklo aj mnoho spolupráce so skvelými ľuďmi, ale aj veľa plánov a nápadov do budúcna. Bol si pre mňa veľmi inšpiratívny. Umožnil si mi absolvovať tri vzdelávacie kurzy, a tiež spoznať Míšu, skvelú učiteľku, ktorá ma s milým úsmevom dokopala, začať sa konečne SERIÓZNE učiť ten krásny jazyk, ktorý ma živí.

PhotoFunia-1464498859

Vďaka tebe sa zrodil projekt ŽENY VE SVĚTĚ , v ktorom spolupracujem s dvoma skvelými ženami a prostredníctvom našich článkov na blogu ŽVS podporujeme a inšpirujeme odvážne ženy, ktoré sa rozhodli vypraviť do sveta za prácou, alebo novým životom a tiež sa snažíme dodať odvahu a podporu ženám, ktoré o tom ešte len uvažujú.

A nesmiem zabudnúť na skvelý koncert legendárnych Smokie. Bol to zážitok.

3sipky-dolu-tmave

Doprial si mi toho veľa, ale vôbec si ma nerozmaznával, všetko som si musela tvrdo odmakať. Keďže môj život v práci je dosť jednotvárny a nudný a doslova predávam svoj čas za peniaze, snažila som sa užívať si ťa v každej voľnej chvíli, čo najviac a myslím, že sa mi to aj darilo.

Odišiel si tak náhle, že som sa s tebou nestihla ani poriadne rozlúčiť. Ale našťastie som nemala čas dlho smútiť, pretože si hneď za seba poslal náhradníka. Dúfam, že bude aspoň taký dobrý, ako si bol ty, ale vôbec sa nenahnevám, ak bude lepší.

TAK ZBOHOM, ROK 2016, BOL SI CELKOM FAJN A ĎAKUJEM TI ZA VŠETKO 🙂

Marta Kluchova
Som virtuálna asistentka a opatrovateľka v domácom prostredí. Milujem moju rodina a malého synka, ktorého som dostala do daru v pokročilom veku. Niekoľko rokov som pracovala ako opatrovateľka seniorov v Nemecku a Rakúsku a preto dôverne poznám starosti aj radosti turnusových opatrovateliek. Mám rada cestovanie, knihy, písanie... Som zberateľka príbehov - hlavne opatrovateľských. Nemám rada stereotyp, zmena je pre mňa život, prijímam výzvy na vzdory strachu a som vďačná za každý nový deň. Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>

Kniha:

DENNÍK OPATROVATEĽKY

Cestujete do zahraničia, ostávate na turnusy a pracujete 24 hodín denne? Máte pocit, že vaša práca je psychicky náročná a vyčerpávajúca? Cítite sa unavená a obávate sa budúcnosti?
ROZUMIEM VÁM!
Aj ja som Opatrovateľka.
Aj mne býva smutno za rodinou, deťmi, priateľmi. Aj ja občas plačem v noci do vankúša.

Som žena ako vy. Na Slovensku mama, v Rakúsku opatrovateľka, žijúca cudzí život.

V tejto knihe nájdete mnohé opatrovateľské zážitky, myšlienky, smútky aj radosti. Nazrite do knihy a ja vám sľubujem, že so mnou budete plakať aj sa smiať a že sa v nej mnohé nájdete.

Komentáre