Vždy, keď mám ísť do novej rodiny, mám depku

Pekný podvečer prajem. Som milo prekvapená, že sa našiel “dobrý anjel” pre opatrovateľky, ktorý pomáha opatrovateľkám s ich problémami…

Tak sa Vám predstavím. Volám sa Miriam. 

Aj keď už pracujem v AT pomerne dlho –  šiesty rok, mám doslova depku, keď dôjde k zmene novej rodiny. A ja sa musím adaptovať do nového prostredia. Aj teraz ma takáto zmena čaká a pri mojej úžasnej agentúre to zase bude z blata do kaluže. Áno, je pravdou, že som zvládala fyzicky náročných pacientov. Ale už sa to odzrkadľuje na mojom zdraví. A niečo také ako ľahší stav moja agentúra nepozná…

Dobrý večer, Miriam. Najlepší spôsob, ako zabojovať s depkou je začať podnikať konkrétne kroky pre zlepšenie situácie. Máte viacero možností.

 …
1. Porozprávať sa s agentúrou, poprosiť o ľahší stav, argumentovať Vašim zdravotným stavom, prípadne predložiť lekárske potvrdenie.
2. Ak sa cítite zle, choďte na maródku, oddýchnete si a budete mať čas v kľude pouvažovať, ako ďalej.
 …
3. Pozorne si prečítať recenzie na rôzne agentúry a skúsiť zmeniť agentúru. Samozrejme treba dodržať výpovednú lehotu, podľa toho, akú máte zmluvu s agentúrou. Info o rôznych agentúrach nájdete napríklad na tejto fb skupine: https://www.facebook.com/groups/agentury/
4. Skúsiť si nájsť prácu sama, bez agentúry. Na fb vidím denne veľa inzerátov na prácu. Aj také, že niekto hľadá striedačku.
5. Zvážiť aj iné možnosti, napríklad úplne iný druh práce (nie opatrovateľstvo)
6. Pracovať na programoch vo svojej hlave, veriť, že teraz to už bude dobré, že nájdete dobrú rodinku a klientku, pretože SI TO ZASLÚŽITE! To je dlhodobý proces. Treba veľa meditovať, rozmaznávať sa, mať sa rada, byť vďačná za všetko dobré vo svojom živote. To, čo máme v hlave, sa nám odráža vo vonkajšom svete a vo všetkom, čo sa nám deje.
Ak pôjdete do novej rodiny s tým, že to tam zase bude zlé, tak to tak aj bude. Skúste rozmýšľať inak. Dúfať a veriť, že to bude dobré. Dá sa to naučiť, spôsob myslenia je zvyk (alebo aj zlozvyk). A berte to trošku s ľahkosťou, hovorte si, že jeden turnus sa dá vydržať aj s bodákom v… 🙂 a nová práca sa dá tiež nájsť vždy. Ľudí, ktorí potrebujú pomoc je veľa a niekde aj na Vás čaká tá rozprávková babička, len ju treba hľadať a nájsť.

S pozdravom a úprimným želaním tej najlepšej robotky, akú si viete predstaviť, Vaša Marta 🙂

… 
Milé čitateľky, čo by ste Miriam poradili Vy? Ja som poradila, ako som vedela, ale zaujímal by ma aj Váš pohľad. Možno ste zažili, alebo zažívate niečo podobné. Možno máte nápad, ktorý by žienkam v podobnej situácii pomohol… Čokoľvek Vám k danej veci napadne, napíšte prosím do komentára pod článkom. Nikdy neviete, komu svojou dobrou radou, či povzbudivým slovom pomôžete.
Nie som psychologička, ani koučka. Som obyčajná žienka – opatrovateľka, ktorá si na ceste k spokojnej ženskej duši kadečím prešla.
Prečo som sa rozhodla písať verejne o problémoch opatrovateliek a pomáhať im? Nie každá opatrovateľka má odvahu napísať verejne na fb skupiny, alebo sa niekomu zdôveriť. Ale keď je človeku zle na duši, nie je nič horšie, ako zostať so svojim problémom sama a dusiť sa v tom. Taká, zo začiatku malá depka, môže časom prejsť do vážnych problémov.
Niekedy človeku pomôže aj vyrozprávať sa, ale nie vždy je komu. A na to som tu ja, Vaša virtuálna bútľavá vŕba. Vypočujem Vás, “pohladím”, povzbudím a čo budem vedieť, aj poradím. Navyše ešte Váš príbeh anonymne nazdieľam na stránku. Urobím to tak, aby nikto nevedel, že ste to písali Vy. Získate tak nestranné pohľady a vzácnu spätnú väzbu od iných žien, ktoré si možno, prešli niečim podobným. Lebo, viete, ako sa hovorí: Viac hláv, viac rozumu 🙂
Ak sa niečím trápite, napíšte mi.
notebook_400x300

Mohlo by vás tiež zaujímať:

ZAČIATOK TURNUSU, UŽ TERAZ MI JE SMUTNO… prejsť na článok

KEĎ DUŠA POTREBUJE PN-KU… prejsť na článok

POŠLI SMÚTOK PREČ… prejsť na článok

 

 

Marta Kluchova
Som virtuálna asistentka a opatrovateľka v domácom prostredí. Milujem moju rodina a malého synka, ktorého som dostala do daru v pokročilom veku. Niekoľko rokov som pracovala ako opatrovateľka seniorov v Nemecku a Rakúsku a preto dôverne poznám starosti aj radosti turnusových opatrovateliek. Mám rada cestovanie, knihy, písanie... Som zberateľka príbehov - hlavne opatrovateľských. Nemám rada stereotyp, zmena je pre mňa život, prijímam výzvy na vzdory strachu a som vďačná za každý nový deň. Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>

Kniha:

DENNÍK OPATROVATEĽKY

Cestujete do zahraničia, ostávate na turnusy a pracujete 24 hodín denne? Máte pocit, že vaša práca je psychicky náročná a vyčerpávajúca? Cítite sa unavená a obávate sa budúcnosti?
ROZUMIEM VÁM!
Aj ja som Opatrovateľka.
Aj mne býva smutno za rodinou, deťmi, priateľmi. Aj ja občas plačem v noci do vankúša.

Som žena ako vy. Na Slovensku mama, v Rakúsku opatrovateľka, žijúca cudzí život.

V tejto knihe nájdete mnohé opatrovateľské zážitky, myšlienky, smútky aj radosti. Nazrite do knihy a ja vám sľubujem, že so mnou budete plakať aj sa smiať a že sa v nej mnohé nájdete.

Komentáre